Desktop PC Core i5 2nd Gen Gigasonic 19" / Gigabyte-H61
-3%
Price in Bangladesh
৳10,100
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen gigasonic 19" / gigabyte-h61 in Bangladesh is ৳10,100 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen gigasonic 19" / gigabyte-h61 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 4%
৳10,500
৳ 10,100
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 2nd Gen |
| Processor Speed | 2.80 GHz |
| Main Board | Gigabyte-H61 |
| Monitor | Gigasonic 19" LED Full Fresh (New) |
| RAM | 8GB DDR-3 1600 Max Bus Speed |
| Hard Disk | 256GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In HD Graphics |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard (New) |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse (New) |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel Core i5 2nd Gen processor, a Gigabyte H61 main board, a new Gigasonic 19" LED monitor, 8GB DDR-3 RAM, 256GB SSD hard disk, a 2GB built-in graphics card, a new Gigasonic soft keyboard, a new HP M10 wired mouse, ATX strong casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 2nd Gen Gigasonic 19" / Gigabyte-H61 and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★