Desktop PC Core i5 2nd Gen 8GB / 500GB HDD
Price in Bangladesh
৳9,600
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen 8gb / 500gb hdd in Bangladesh is ৳9,600 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen 8gb / 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 9,600
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 2nd Generation |
| Processor Speed | Up to 3.40 GHz, 6M Cache |
| Main Board | Asus H-61M 2-Gen |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Board |
| Audio / Speaker | HD Realtek Port Sound |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | HP Mouse |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This Desktop PC is powered by an Intel core i5 2nd generation processor that can generate speed Up to 3.40 GHz, 6M Cache. It features an Asus H-61M motherboard, 8GB DDR3 RAM, 500GB HDD, an OVO thermal casing, HP keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 2nd Gen 8GB / 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★