Desktop PC Core i5 2nd Gen 256GB SATA & Gigabyte-H61
-6%
Price in Bangladesh
৳5,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen 256gb sata & gigabyte-h61 in Bangladesh is ৳5,800 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen 256gb sata & gigabyte-h61 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 6%
৳6,200
৳ 5,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 2nd Gen |
| Processor Speed | 2.80 GHz |
| Main Board | Gigabyte-H61 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR-3 1600 MHz |
| Hard Disk | 256GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In HD Graphics |
| Casing | ATX Strong Casing |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i5 2nd Gen processor, a Gigabyte H61 main board, 8GB DDR-3 RAM, 256GB SATA SSD, 2GB built-in graphics card, ATX Strong casing, and Windows 10 64-bit Pro software.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 2nd Gen 256GB SATA & Gigabyte-H61 and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★