Desktop PC Core i5 2th Gen 8GB RAM 240GB SSD
Price in Bangladesh
৳13,850
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2th gen 8gb ram 240gb ssd in Bangladesh is ৳13,850 only. Buy Desktop pc core i5 2th gen 8gb ram 240gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 13,850
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5 2th Gen |
| Processor Speed | Up to 3.20GHz |
| Main Board | H61 Asus Gigabyte with HDMI |
| Monitor | HP 19inch Full Fresh Monitor |
| RAM | 8GB DDR3,1600bus./Adata |
| Hard Disk | 240GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in 4GB Graphics |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Yes |
| Networking | Wi-Fi + Data |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a powerful Intel Core i5 2th generation processor, up to 3.20GHz processor speed, H61 Asus Gigabyte with HDMI motherboard, HP full fresh monitor, 8GB DDR3,1600bus./Adata RAM, 240GB SSD, Built-in 4GB Graphics, Wi-Fi + Data networking, Hi power keyboard, HP mouse, Windows 10+11 Pro software and OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 2th Gen 8GB RAM 240GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★