Desktop PC Core i5 3rd Gen 8GB RAM / 128GB SSD
-9%
Price in Bangladesh
৳9,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen 8gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳9,500 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen 8gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 10%
৳10,500
৳ 9,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3th Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Esonic - H61 With HDMI |
| Monitor | Gigasonic 19" LED Full Fresh |
| RAM | 8GB DDR-3 (1600MHz) |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board |
| Keyboard | New Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | New HP M10 Wired Mouse |
| Casing | Mini ATX Very Strong Casing |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a amazing Intel Core i5 3th Generation processor, 3.20 GHz processor speed, Gigasonic 19" LED Full Fresh monitor, Esonic - H61 With HDMI motherboard, 2GB Build In On HD Board Graphics, 8GB DDR3 RAM, 128GB SSD, Mini ATX Very Strong Casing, Gigasonic Soft Keyboard, and HP M10 Wired Mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen 8GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★