Desktop PC Core i5 3rd Gen 8GB RAM / 128GB SSD
Price in Bangladesh
৳11,900
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen 8gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳11,900 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen 8gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 11,900
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Esonic H61 with HDMI |
| Monitor | A One Tech 22" Full HD LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR-3 1600 MHz |
| Hard Disk | 128GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard (New) |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse (New) |
| Casing | ATX Strong Casing |
📖 Overview
This is a desktop PC with an Intel Core i5 3rd Generation processor, a 22" Full HD LED monitor (new), 8GB DDR-3 RAM, 128GB SATA SSD, a 2GB built-in graphics card, a new Gigasonic soft keyboard, a new HP M10 wired mouse, an ATX strong casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen 8GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★