Desktop PC Core i5 3rd Gen 8GB RAM 128GB SSD
-21%
Price in Bangladesh
৳11,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳11,800 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 21%
৳15,000
৳ 11,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Generation |
| Processor Speed | Up to 3.20 GHz |
| Main Board | Esonic-H61 with HDMI |
| Monitor | New A One Tech 22-Inch FHD LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 (1600MHz) |
| Hard Disk | 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board |
| Keyboard | New Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | New HP M10 Wired Mouse |
| Casing | OVO Mini Very Strong & ColorFull Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro Update Version Activated |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as an Intel Core i5 3rd generation processor, up to 3.20 GHz processor speed, Esonic-H61 with HDMI, new A One Tech 22-inch FHD LED monitor, 8GB DDR3 (1600MHz) RAM, 128GB SATA SSD, 2GB build-in HD board graphics, new Gigasonic soft keyboard, new HP M10 wired mouse, Windows 10 64 Bit Pro update version activated software, OVO mini very strong & color full casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★