Desktop PC Core i5 3rd Gen Esonic-H61 & 128GB SATA
-2%
Price in Bangladesh
৳10,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen esonic-h61 & 128gb sata in Bangladesh is ৳10,000 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen esonic-h61 & 128gb sata at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 3%
৳10,300
৳ 10,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Esonic-H61 With HDMI |
| Monitor | Gigasonic 19" LED Full Fresh (New) |
| RAM | 4GB DDR-3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | SSD 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In Graphics |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard (New) |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse (New) |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This is a desktop PC package that comes with a Core i5 3rd Gen processor, 3.20 GHz speed, and a new Gigasonic 19" LED monitor. It has 4GB DDR-3 RAM, 128GB SATA hard disk, a 2GB built-in graphics card, a new Gigasonic soft keyboard, and a new HP M10 wired mouse. Besides, it runs on Windows 10 64 Bit Pro.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen Esonic-H61 & 128GB SATA and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★