Desktop PC Core i5 3rd Gen Gigabyte H-61M & 500GB HDD
Price in Bangladesh
৳10,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen gigabyte h-61m & 500gb hdd in Bangladesh is ৳10,800 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen gigabyte h-61m & 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 10,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-3rd Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Gigabyte H-61M |
| Monitor | Esonic 17-Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 500 GB HDD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 2GB Built-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek Sound Port |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel Core i5-3rd generation processor, a Gigabyte-H-61M main board, an Esonic 17" LED monitor, 8GB RAM, 500GB HDD, 2GB Intel HD Graphics, HD Realtek Sound Port, LAN/Ethernet networking, USB standard keyboard & mouse, OVO casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen Gigabyte H-61M & 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★