Desktop PC Core i5 3rd Gen Gigabyte- H-61M / 8GB RAM
Price in Bangladesh
৳8,200
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen gigabyte- h-61m / 8gb ram in Bangladesh is ৳8,200 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen gigabyte- h-61m / 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 8,200
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz, 3M Cache |
| Main Board | Gigabyte- H-61M |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2GB on Board |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel Core i5-3rd generation processor, a 3.20 GHz processor speed, 3M cache, Gigabyte-H-61M main board, 8GB RAM, 128GB SSD, 2GB Intel HD integrated graphics, HD audio port, LAN/Ethernet networking, USB standard keyboard & mouse, OVO casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen Gigabyte- H-61M / 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★