Desktop PC Core i5 3rd Gen Gigabyte-H61 & 128GB SATA
-13%
Price in Bangladesh
৳10,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Gigabyte-H61 |
| Monitor | Dell 19" LED Full Fresh Slim Monitor |
| RAM | 8GB DDR-3 1600 MHz |
| Hard Disk | 128GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In Graphics |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard (New) |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse (New) |
| Casing | Gigasonic ATX Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro Update Version Actived |
📖 Overview
This Desktop Computer arrives with an Intel Core i5 3rd Generation processor, a Dell 19" LED Full Fresh Slim Monitor, 8GB DDR-3 RAM, 128GB SATA SSD hard disk, 2GB Built-In HD Graphics, Gigasonic Soft Keyboard, HP M10 Wired Mouse, Gigasonic ATX Casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen Gigabyte-H61 & 128GB SATA and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★