Desktop PC Core i5 3rd Gen Gigabyte -H61 & 128GB SATA
-12%
Price in Bangladesh
৳13,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Gigabyte -H61 |
| Monitor | Hi-Power Hi22F4K 22" White LED IPS Monitor |
| RAM | 8GB DDR-3 1600 MHz |
| Hard Disk | SSD 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In HD Graphics |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard (New) |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse (New) |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i5 3rd Generation processor, a 22" Full HD LED monitor, 8GB DDR-3 RAM, 128GB SATA SSD, 2GB built-in graphics card, a new Gigasonic soft keyboard, a new HP M10 wired mouse, and Windows 10 64-bit Pro software.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen Gigabyte -H61 & 128GB SATA and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★