Desktop PC Core i5 4th Gen 16GB RAM / 256GB SSD
-6%
Price in Bangladesh
৳16,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 16gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳16,800 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 16gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 7%
৳18,000
৳ 16,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Asus-H81 |
| Monitor | Samsung 19" LED Full Fresh Monitor ( Used ) Original |
| RAM | 16GB DDR-3 1600 MHz |
| Hard Disk | 256GB SSD SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In Graphics |
| Keyboard | Gigasonic RGB Gaming Lighting Keyboard Mouse Combo |
| Mouse | Gigasonic RGB Gaming Lighting Keyboard Mouse Combo |
| Casing | Value Top RGB Gaming Black Ligthing Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro Update Version Actived |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i5 7th Generation processor, a Asus H110M C2 NVMe motherboard, a One Tech 22-inch FHD LED monitor, 8GB DDR4 RAM, 256GB NVMe SSD hard disk, 4GB graphics card, IMICE AN-300 RGB Gaming keyboard and mouse combo, Hi Power RGB White gaming casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 16GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★