Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-17%
Price in Bangladesh
৳12,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳12,000 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 17%
৳14,500
৳ 12,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5 4th Generation |
| Processor Speed | 4M Cache, 3.20 GHz |
| Main Board | Intel Chip Set Speed H-81M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Audio / Speaker | Realtek High Definition Audio |
| Networking | 10/100 Mbps Built in LAN |
| Keyboard | View One English keyboard |
| Mouse | Hi Power USB Bangla Key |
| Modem | 4G / 5G modem support |
| Casing | RGB ATX |
| Other Features | Windows |
📖 Overview
The desktop PC has an Intel Core i5 4th generation processor, 8GB DDR3 RAM, 256GB SSD storage capacity, a Hi-Power USB Bangla Key, and an RGB gaming casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★