Desktop PC Core i5 4th Gen 500GB HDD+128GB SSD
-9%
Price in Bangladesh
৳14,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 500gb hdd+128gb ssd in Bangladesh is ৳14,000 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 500gb hdd+128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳15,500
৳ 14,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Gen |
| Processor Speed | Clock speed 3.0GHz, 6MB cache |
| Main Board | Gigabyte GA-H81M-DS2 |
| Monitor | Starex 19" LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 128GB + 500GB SATA |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Built-in Intel Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB Wired |
| Casing | Gig sonic Brand Micro ATX Cashing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC comes with Intel Core i5 4th generation processor, 8GB of DDR3 RAM, 500GB hard disk drive +28GB SSD storage, Starex 19" LED monitor, Gigabyte GA-H81M-DS2, and Gig sonic micro ATX cashing
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 500GB HDD+128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★