Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM 19" LED Monitor
-10%
Price in Bangladesh
৳13,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram 19" led monitor in Bangladesh is ৳13,000 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳14,500
৳ 13,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-4460 4th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 2.9 GHz to 3.3 GHz |
| Main Board | H81 Motherboard Intel Chipset |
| Monitor | HD 19" LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 1600MHZ |
| Hard Disk | 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 520 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 100/1000BMPS LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
| Casing | Casing Mini RGB Gaming OVO |
📖 Overview
This Desktop PC features an Intel Core i5 4th generation processor, H81 Motherboard Intel Chipset, 8GB RAM, 19-inch LED monitor, 128GB SSD, USB standard keyboard, and mouse. Also, it has a mini RGB gaming OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★