Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB / 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳13,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 8gb / 256gb ssd in Bangladesh is ৳13,500 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 8gb / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 13,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Gen |
| Processor Speed | 3.20 Ghz |
| Main Board | Gigabyte H81 4Gen |
| Monitor | Not Included |
| RAM | Adata 8GB DDR3 |
| Hard Disk | Kingspec 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Board Graphic |
| Keyboard | Hi power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO Standard Casing |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel Core i5 4th-gen processor that can generate speeds up to 3.20GHz. It has a Gigabyte H81 motherboard, 8GB DDR-3 RAM, a KingSpace 256GB SSD, an OVO standard casing, a 4GB build HD graphics card, a Hi-power soft keyboard, and an HP USB mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★