Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM / 128GB SSD
-33%
Price in Bangladesh
৳10,990
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳10,990 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Tongi, Dhaka
Save 33%
৳16,500
৳ 10,990
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency of 2.80 GHz, 3.20 GHz Maxumum Speed |
| Main Board | Asus B85 Motherboard |
| Monitor | Starex 19" Monitor |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built In |
| Audio / Speaker | Built-in |
| Networking | Built-in |
| Casing | Ovo 1 light casing |
📖 Overview
This Full Gaming Desktop PC features an i5 4th-gen processor, an Asus B85 motherboard, 8GB RAM, 128GB SSD, an OVO 1 light casing, a 600w value tech PSU, and a Starex 19" monitor.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★