Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-8%
Price in Bangladesh
৳15,499
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳15,499 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 8%
৳16,900
৳ 15,499
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.20 GHz |
| Main Board | Asus-H81 |
| Monitor | A One Tech 19"Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR-3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
| Other Features | Home Delivery All Bangladesh Available |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as Intel Core i5 4th generation processor with up to 3.20 GHz processor speed, Asus-H81 motherboard, A One Tech 19-inch LED monitor, 8GB DDR3 ( 1600 MHz ) RAM, 256GB SATA SSD hard disk, new Gigasonic soft keyboard, new HP M10 wired mouse, Windows 10 64 Bit Pro software, and ATX strong casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★