Desktop PC Core i5 4th Gen 16GB RAM & 1TB HDD
-11%
Price in Bangladesh
৳15,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 16gb ram & 1tb hdd in Bangladesh is ৳15,000 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 16gb ram & 1tb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳17,000
৳ 15,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5-4690 4th Gen |
| Processor Speed | 3M Cache, up to 2.90 GHz |
| Main Board | MSI H-81M |
| Monitor | Starex 19-inch 4K LED |
| RAM | 16GB DDR3 |
| Hard Disk | 1TB 7200rpm |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel 4GB Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100 / 1000MBPS |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | Gig sonic Brand Micro ATX Casing |
| Software | Standard |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a MSI H-81M motherboard, Intel Core i5 4th generation processor, 16GB DDR3 RAM, 1TB HDD storage capacity, Starex 19-inch 4K LED monitor, a Hi-Power X1 keyboard, and an HP USB mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 16GB RAM & 1TB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★