Desktop PC Core i5 4th Gen Hi-Power 19" LED Monitor
Price in Bangladesh
৳17,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen hi-power 19" led monitor in Bangladesh is ৳17,500 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen hi-power 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 17,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.10 GHz |
| Main Board | Asus-H81 With HDMI |
| Monitor | Hi Power 19"Inch LED Wide Srceen Satylish Monitor |
| RAM | 16GB DDR-3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse |
| Casing | ATX Strong Lighting Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as Intel Core i5 4th generation processor, up to 3.10 GHz processor speed, Asus-H81 with HDMI motherboard, Hi-Power 19" full HD LED monitor, 16GB DDR3 ( 1600 MHz ) RAM, 256GB NVMe SSD, 2GB build-in HD board graphic, new Gigasonic soft keyboard, new HP M10 wired mouse, and ATX strong lighting casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen Hi-Power 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★