Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM 128GB SSD
-10%
Price in Bangladesh
৳13,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳13,000 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳14,500
৳ 13,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, Up to 3.40 GHz |
| Main Board | Gigabyte GA-H110M-DS2 Micro ATX |
| Monitor | Not included |
| RAM | 8GB DDR4 2400MHz |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In On Board 3GB HD Graphic |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Keyboard | USB Giga sonic |
| Mouse | Lenovo USB |
| Modem | 2G, 3G, 4G supported |
| Casing | ATX Cashing |
| Software | win 10 active |
📖 Overview
This Desktop PC has a powerful Intel Core i5 6th generation processor, 8GB DDR4 RAM, and a 128GB SSD storage capacity. It also includes a Gigabyte H110M Micro ATX motherboard, USB Giga sonic keyboard, and Lenovo USB.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★