Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 256GB SSD
-9%
Price in Bangladesh
৳17,700
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6500 6th Gen |
| Processor Speed | Up to 3.60 GHz |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| Monitor | 19" monitor |
| RAM | Hypertax 16GB DDR4 2666 BUS |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Included |
| Optical Drive | Standard |
| Keyboard | Standard USB Wired |
| Mouse | Standard USB Wired |
| Casing | Standard Casing |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as Intel Core i5-6500 6th Generation processor, up to 3.60 GHz processor speed, Gigabyte H-110M motherboard, 19" monitor, Hypertax 16GB DDR4 2666 BUS RAM, 256GB SSD Hard Disk, included graphics card, Standard USB Wired keyboard, Standard USB Wired mouse, and Standard Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★