Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳16,999
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳16,999 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 16,999
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen |
| Processor Speed | Up to 3.20GHz |
| Main Board | H-110 Asus 6Gen Gaming Board |
| RAM | 16GB DDR4, 2666bus.Adata |
| Hard Disk | 256GB kingspece |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in 8GB Graphics |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Yes |
| Networking | Wi-Fi + Data |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
Desktop PC comes with Intel Core i5 6th Generation processor, Up to 3.20GHz processor speed, H-110 Asus 6Gen gaming board motherboard, 16GB DDR4, 2666bus.Adata RAM, 256GB kingspece SSD, built-in 8GB graphics, Wi-Fi + Data, Hi Power keyboard, HP mouse and OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★