Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 256GB SSD
-7%
Price in Bangladesh
৳20,900
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳20,900 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 8%
৳22,600
৳ 20,900
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.20 GHz |
| Main Board | Asus H110M C2 Motherboard |
| Monitor | Hi Power 19"Inch LED Wide Screen Stylish Monitor |
| RAM | 16GB DDR4 ( 2666 MHz ) |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Graphic |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse |
| Casing | Value Top ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as Intel Core i5 6th generation processor, up to 3.20 GHz processor speed, Asus H110M C2 motherboard, Hi-Power 19" full HD LED monitor, 16GB DDR4 ( 2666 MHz ) RAM, 256GB NVMe SSD, 4GB build-in HD graphic, new Gigasonic soft keyboard, new HP M10 wired mouse, and Value Top ATX strong casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★