Desktop PC Core i5 6th Gen 4GB RAM
-35%
Price in Bangladesh
৳14,490
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 4gb ram in Bangladesh is ৳14,490 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 4gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Tongi, Dhaka
Save 36%
৳22,500
৳ 14,490
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6500 6th Generation |
| Main Board | Asus h110m m.2 |
| Monitor | New 19" Starex Monitor |
| RAM | New 4GB DDR4 Emax RAM |
| Hard Disk | New Emax 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Keyboard | Standard |
| Mouse | Standard |
| Casing | New RGB 2 lighting |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a powerful Intel Core i5-6500 6th generation processor, Asus h110m m.2 motherboard, new 19" Starex monitor, new 4GB DDR4 Emax RAM, new Emax 128GB SSD Hard Disk capacity, standard mouse and keyboard, new Value Tech 650W power supply and new RGB 2 lighting casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 4GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★