Desktop PC Core i5 6th Gen 22" LED Monitor
Price in Bangladesh
৳23,999
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 22" led monitor in Bangladesh is ৳23,999 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 22" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 23,999
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6500 6th Generation |
| Processor Speed | 3.20GHz |
| Main Board | Asus H110 6 Gen Gaming |
| Monitor | New Giga-Sonic 22" LED Borderless |
| RAM | Adata 16GB DDR4 2666 BUS |
| Hard Disk | 1TB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Built-in Graphics |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | OVO Standard Casing |
📖 Overview
This desktop PC arrives with a processor of Intel core i5 6th generation that can generate a higher frequency speed of 3.20GHz & up to 3.60GHz. In addition, the PC has 16GB DDR4 type RAM, 1TB HDD capacity, Asus H110 6 Gen gaming motherboard, built-in HD graphics card & OVO Standard casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 22" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★