Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳23,400
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳23,400 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 23,400
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6500 6th Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Asus H110M C2 NVMe |
| Monitor | Value-Top 22" Borderless New |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Board |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | Gigasonic Mouse |
| Modem | 2G / 3G / 4G Support |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC has an Asus H110M C2 NVMe motherboard, an Intel Core i5 6th-generation processor, 8GB DDR4 RAM, 4GB Built-in HD Board Graphics, 256GB SSD storage capacity, Gigasonic Soft Keyboard, and an ATX Strong Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★