Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 2TB SSD
-5%
Price in Bangladesh
৳17,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram 2tb ssd in Bangladesh is ৳17,000 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram 2tb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳18,000
৳ 17,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen |
| Processor Speed | 3.30 GHz |
| Main Board | Gigabyte B150 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 2TB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In On Board 3GB HD Graphic |
| Networking | LAN, WiFi |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | OVO RGB mini gaming |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC comes with Intel core i5 6th generation processor, Asus H110M motherboard, 16GB DDR4 RAM, Toshiba 2TB SSD, and OVO RGB mini gaming casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 2TB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★