Gaming PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 22" Monitor
Price in Bangladesh
৳30,800
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 6th gen 16gb ram 22" monitor in Bangladesh is ৳30,800 only. Buy Gaming pc core i5 6th gen 16gb ram 22" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 30,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5-6500T 6th Gen |
| Processor Speed | up to 3.20 GHz |
| Main Board | H110 Gigabyte |
| Monitor | New HP M22F 22" LED Monitor |
| RAM | ADATA 16GB DDR4 2600 Bus |
| Hard Disk | Huadisk 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Graphics 530 |
| Audio / Speaker | Realtek ALC887 codec High Definition Audio 2/4/5.1/7.1-channel |
| Networking | 100 / 1000 MBPS Built in on Board |
| Keyboard | Hi power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Standard |
📖 Overview
This gaming PC has an Intel Core i5 6th generation processor, Adata 16GB of desktop PC RAM, a 512GB hard disk drive, an HP 22-inch LED monitor, a H110 Gigabyte motherboard, a Hi-power USB standard keyboard, and an HP mouse.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 22" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★