Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM / 256GB SSD
-21%
Price in Bangladesh
৳16,200
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳16,200 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 22%
৳20,700
৳ 16,200
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 3.30GHz |
| Main Board | Unika H-311 Pro Vh 6th Gen to 9th Gen |
| RAM | Adata 8GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | Kingspek 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In On Board 4GB HD Graphic |
| Audio / Speaker | Built in HD Realtek |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | Monarch Mystery Box 5ARGB Fan |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC comes with Intel Core i5-6400 6th generation processor, 6M Cache, up to 3.30 GHz processor speed, 8GB DDR4 RAM, 256GB M.2 SSD, Unika H-311 Pro motherboard, USB keyboard and mouse, and Monarch Standard casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★