Desktop PC Core i5 6th Gen Asus H110M / 120GB SATA
-5%
Price in Bangladesh
৳10,700
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Asus H110M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 120GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In HD Graphics |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel Core i5 6th Generation processor, a 3.20 GHz processor speed, an Asus H110M motherboard, 8GB DDR-4 RAM, 120GB SSD hard disk, 2GB built-in graphics card, ATX Strong casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen Asus H110M / 120GB SATA and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★