Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB / 120GB SSD
-25%
Price in Bangladesh
৳17,899
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 8gb / 120gb ssd in Bangladesh is ৳17,899 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 8gb / 120gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 25%
৳24,000
৳ 17,899
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 3.30GHz, 6M Cache |
| Main Board | Gigabyte Motherboard |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | Seagate 120GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Intel HD Built in |
| Audio / Speaker | Built-In |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Standard USB Keyboard |
| Mouse | Standard Optical Mouse |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Windows10 Pro 64 Bit |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel Core i5 6th generation processor, 3.30GHz maximum turbo frequency, Gigabyte motherboard, 8GB DDR4 RAM, Seagate 120GB SSD, 4GB Graphics HD Built-in, OVO standard caching, USB mouse & keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB / 120GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★