Desktop PC Core i5 7th Gen 16GB RAM 256GB SATA SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳15,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 7th gen 16gb ram 256gb sata ssd in Bangladesh is ৳15,500 only. Buy Desktop pc core i5 7th gen 16gb ram 256gb sata ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳17,500
৳ 15,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7400 7th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 3.50 GHz |
| Main Board | Motherboard H-110MK |
| RAM | 16GB DDR4 ADATA |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS LAN Port |
| Keyboard | Standard |
| Mouse | Standard |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | Casing Mini RGB gaming Casing |
| Software | Windows 10 Active Free |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a lot of features such as an Intel Core i5-7400 7th Generation processor, 6M Cache, up to 3.50 GHz processor speed, Motherboard H-110MK motherboard, 16GB DDR4 ADATA RAM, 256GB SATA SSD Hard Disk, Intel HD Graphics 630 graphics card, HD audio port, 100/1000MBPS LAN port, 3G/4G support, casing mini RGB gaming casing, Windows 10 active software, standard keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 7th Gen 16GB RAM 256GB SATA SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★