Desktop PC i5 7th Gen 2O" Monitor 1TB HDD / 8GB RAM
Price in Bangladesh
৳21,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel core i5 7th generation |
| Processor Speed | 3.30GHz / 4MB Cache |
| Main Board | 110-Esonic 7th Gen |
| Monitor | HP 20-inch LED HD 2 color mark |
| RAM | Ramsta/Adata 8GB DDR4 2666bus |
| Hard Disk | Samsung/WD 1TB 7200rpm (Used) |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Built-in HD Grapics |
| Networking | Wi-F i+ WLAN |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | Gigasonic |
| Software | Default OS |
📖 Overview
This Desktop PC comes includes a 20" monitor, and an Intel Core i5 7th generation processor with 3.40GHz of max turbo speed. In addition, this PC has 8GB RAM & 1TB HDD drive capacity, a standard USB keyboard, a mouse & gaming casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC i5 7th Gen 2O" Monitor 1TB HDD / 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★