Gaming PC Core i5 7th Gen 16GB RAM
-6%
Price in Bangladesh
৳21,000
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 7th gen 16gb ram in Bangladesh is ৳21,000 only. Buy Gaming pc core i5 7th gen 16gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳22,500
৳ 21,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7400 7th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 3.50 GHz |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| Monitor | Monitor 21.5" LED Ips Starex Borderless |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | SSD 1000GB Sata |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD 610 4GB on Board |
| Audio / Speaker | Realtek ALC887 codec High Definition Audio 2/4/5.1/7.1-channel |
| Networking | 100 / 1000 MBPS Built in on Board |
| Keyboard | Combo Package USB |
| Mouse | Combo Package USB |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | Gigasonic Atx Case / Mini |
📖 Overview
Desktop PC includes core i5 7th generation processor, Gigabyte H-110M motherboard,16GB of DDR4 RAM, 1000GB SSD, Intel UHD 610 4GB graphics card, Combo Package keyboard and USB optical mouse, and Gigasonic Atx Case / Mini casing.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i5 7th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★