Desktop PC Core i5 7th Gen 8GB RAM 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳28,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 7th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳28,800 only. Buy Desktop pc core i5 7th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 28,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 7th Gen |
| Processor Speed | 3.00 GHz |
| Main Board | Asus H110M C2 NVMe |
| Monitor | Acer EK220Q E3bi 21.5" 1ms 100Hz Borderless IPS FHD Monitor |
| RAM | 8GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 256GB SSD NVME |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Board |
| Networking | LAN Ethernet |
| Keyboard | IMICE AN-300 RGB Gaming Keyboard |
| Mouse | IMICE AN-300 RGB Gaming Mouse |
| Casing | Ravenger Ice Coole RGB Mini Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has Intel Core i5 7th generation processor, maximum base frequency up to 3.00GHz speed, 8GB DDR4 RAM, 256GB NVMe SSD, Asus H110M C2 NVMe motherboard, 4GB built-in graphics, and Acer EK220Q E3bi 21.5" 1ms 100Hz Borderless IPS FHD Monitor.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 7th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★