Desktop PC Core i5 7th Gen Asus H110M / 256GB NVMe SSD
-5%
Price in Bangladesh
৳17,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 7th gen asus h110m / 256gb nvme ssd in Bangladesh is ৳17,500 only. Buy Desktop pc core i5 7th gen asus h110m / 256gb nvme ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 5%
৳18,500
৳ 17,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 7th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Asus H110M C2 NVMe Supported Expensive Motherboard |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 256GB NVMe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In HD Graphics |
| Casing | PC Power ATX Full Black Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop PC comes with an Intel Core i5 7th Generation processor, Asus H110M C2 NVMe motherboard, 16GB DDR-4 RAM, 256GB SSD NVMe hard disk, 4GB built-in HD graphics card, and Windows 10 64 Bit Pro software.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 7th Gen Asus H110M / 256GB NVMe SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★