Desktop PC Core i5 7th Gen Esonic H310 & 22" Monitor
Price in Bangladesh
৳20,300
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 7th gen esonic h310 & 22" monitor in Bangladesh is ৳20,300 only. Buy Desktop pc core i5 7th gen esonic h310 & 22" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 1%
৳20,500
৳ 20,300
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7400 7th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, Up to 3.50GHz |
| Main Board | Esonic H310 |
| Monitor | 22" LED |
| RAM | 16GB 2666MHz |
| Hard Disk | 256GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
📖 Overview
This desktop PC appears with an Intel Core i5 7th generation processor that can generate up to 6M Cache, up to 3.50GHz frequency speed. The computer also includes a 22" LED monitor, 16GB RAM, 256GB SSD hard disk, a USB standard keyboard & mouse, and an ATX casing with power supply.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 7th Gen Esonic H310 & 22" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★