Desktop PC Core i5 7th Gen with 22-Inch FHD LED
-6%
Price in Bangladesh
৳24,400
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 7th gen with 22-inch fhd led in Bangladesh is ৳24,400 only. Buy Desktop pc core i5 7th gen with 22-inch fhd led at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 6%
৳26,000
৳ 24,400
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 7th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Asus H110M C2 NVMe Supported Expensive Motherboard |
| Monitor | A One Tech 22-Inch FHD LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 256GB NVMe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build in Graphics |
| Keyboard | IMICE AN-300 RGB Gaming Keyboard and Mouse Combo |
| Mouse | IMICE AN-300 RGB Gaming Keyboard and Mouse Combo |
| Casing | Hi Power RGB White Gaming Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro Update Version Actived |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i5 7th Generation processor that can generate up to 3.40 GHz frequency speed. The PC also includes a Asus H110M C2 NVMe supported motherboard, a One Tech 22-inch FHD LED monitor, 8GB DDR-4 RAM, 256GB NVMe SSD hard disk, 4GB graphics card, IMICE AN-300 RGB Gaming keyboard and mouse combo, Hi Power RGB White gaming casing, Windows 10 64 Bit Pro Update version active, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 7th Gen with 22-Inch FHD LED and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★