Desktop PC Core i5 7th Gen 8GB RAM / 128GB SSD
-3%
Price in Bangladesh
৳25,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 7th gen 8gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳25,500 only. Buy Desktop pc core i5 7th gen 8gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Farmgate, Dhaka
Save 4%
৳26,500
৳ 25,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7500 7th gen |
| Processor Speed | 3.2GHz, 6MB Cache |
| Main Board | Asus 110 |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 128GB SSD + 1TB HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Built In |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB standard |
| Mouse | USB standard |
| Casing | ATX Thermal |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC Intel Core i5-7500 7th gen processor, Asus 110 motherboard, 128GB SSD, 1TB HDD, 8GB RAM, ATX Thermal casing, HD Realtek audio, USB standard mouse & keyboard, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 7th Gen 8GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★