Desktop PC Core i5 8th Gen 16GB RAM & 256GB SSD
-5%
Price in Bangladesh
৳16,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 16gb ram & 256gb ssd in Bangladesh is ৳16,500 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 16gb ram & 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳17,500
৳ 16,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5 8th Gen |
| Processor Speed | 9M Cache, up to 4.00 GHz |
| Main Board | Asus H-310MK |
| RAM | 16GB (8X2) DDR4 2666 Buss |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | HD Realtek AC97 |
| Networking | 100/1000MBPS |
| Casing | Casing Mini Star Sonic Micro ATX |
| Software | Windows 10 free |
📖 Overview
This Desktop PC is powered by an Intel Core i5 8th generation processor that can generate speed 9M Cache, up to 4.00 GHz. It has an Asus H-310MK motherboard, 16 GB RAM, 256GB SSD, Intel UHD Graphics 630, and a mini Star-Sonic Micro ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 16GB RAM & 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★