Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-9%
Price in Bangladesh
৳20,200
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳20,200 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 9%
৳22,200
৳ 20,200
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8500 8th Generation |
| Processor Speed | 3.00 GHz |
| Main Board | Asus Prime-H310 |
| RAM | 8GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Graphic |
| Casing | Ravenger Ice Coole RGB Mini Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC is operated by an Intel Core i5 8th-generation processor that can generate a speed of 3.00 GHz. Also, it comes with an Asus Prime-H310 motherboard, 8GB DDR-4 RAM, 256GB NVMe SSD, and a 4GB built-in On HD Board graphics card.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★