Desktop PC Core i5 8th Gen 22" FHD Monitor / 512GB SSD
-6%
Price in Bangladesh
৳30,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 22" fhd monitor / 512gb ssd in Bangladesh is ৳30,500 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 22" fhd monitor / 512gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳32,500
৳ 30,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.00GHz, 9Mb Cache |
| Main Board | Asus Prime H310M-E |
| Monitor | Dahua LM22-B201S 21.45'' IPS 100Hz FHD Borderless |
| RAM | 16GB DDR4 2666 MHz |
| Hard Disk | 512GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build in on D board |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100 / 1000 Mbps |
| Keyboard | IMICE AN-300 RGB gaming combo |
| Mouse | IMICE AN- 300 RGB gaming combo |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | Ravager white gaming casing |
📖 Overview
Desktop PC Core i5 8th Gen has a 22-inch FHD Monitor with RGB gaming combo keyboard and mouse. It comes with a 512GB SSD hard disk, 16GB RAM, 3.00GHz processor speed, 100/1000 Mbps networking, 4GB graphics card, etc. Also, this PC supports a 3/4G modem.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 22" FHD Monitor / 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★