Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM / 256GB SSD
-6%
Price in Bangladesh
৳28,200
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳28,200 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 7%
৳30,300
৳ 28,200
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Asus H310M NVMe |
| Monitor | Hi power 22" Full HD LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Graphic |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse |
| Casing | Revenger ATX Strong Gaming Casing |
📖 Overview
This Desktop PC is powered by an Intel Core i5 8th-generation processor that can generate speeds up to 3.20 GHz. It has an Asus H310M NVMe motherboard, 256GB NVMe SSD, 8GB DDR-4 RAM, 4GB built-in HD graphics, a New Gigasonic Soft Keyboard, and a New HP M10 Wired Mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★