Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-9%
Price in Bangladesh
৳19,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳19,000 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 10%
৳21,000
৳ 19,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Generation |
| Processor Speed | Up to 2.80GHz |
| Main Board | Asus H110M C2 NVMe Supported Expensive Motherboard |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR-4 ( 2666 MHz ) |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Graphic |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | ATX Strong Lighting Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
| Other Features | Home Delivery All Bangladesh Available |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features, such as Intel Core i5 8th generation processor, up to 2.80GHz processor speed, Asus H110M C2 NVMe supported expensive motherboard, 8GB DDR4 ( 2666 MHz ) RAM, 256GB NVMe SSD Hard Disk, Windows 10 64 Bit Pro software, and ATX strong lighting casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★