Desktop PC Core i5 8th Gen Asus H310M & 16GB DDR4 RAM
-13%
Price in Bangladesh
৳20,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen asus h310m & 16gb ddr4 ram in Bangladesh is ৳20,000 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen asus h310m & 16gb ddr4 ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 13%
৳23,000
৳ 20,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Generation |
| Processor Speed | 3.00 GHz |
| Main Board | Asus H310M C2 NVMe Supported Expensive Motherboard |
| Monitor | No |
| RAM | 16GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 256GB NVMe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In Graphics |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop PC package includes an Intel Core i5 8th Generation processor, a Asus Prime H310M-E motherboard, 16GB DDR-4 RAM, 256GB SSD NVMe hard disk, 4GB built-in HD graphics card, ATX strong casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen Asus H310M & 16GB DDR4 RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★