Desktop PC Core i5 8th Gen Asus H310M / 22" FHD IPS Mon
Price in Bangladesh
৳28,400
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen asus h310m / 22" fhd ips mon in Bangladesh is ৳28,400 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen asus h310m / 22" fhd ips mon at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 28,400
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Generation |
| Processor Speed | 3.00 GHz |
| Main Board | Asus H310M C2 NVMe Supported Expensive Motherboard |
| Monitor | Value-Top S22IFR100 21.5" 100Hz FHD IPS Monitor |
| RAM | 16GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 256GB SSD NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In HD Graphics |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse |
| Casing | Gigasonic ATX Strong lighting Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop computer arrives with an Intel Core i5 8th Generation processor, a 22" full HD LED monitor, Asus H310M motherboard, 16GB DDR-4 RAM, 256GB SSD NVMe hard disk, 4GB built-in HD graphics card, Gigasonic soft keyboard, HP M10 wired mouse, Gigasonic ATX strong lighting casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen Asus H310M / 22" FHD IPS Mon and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★