Desktop PC Core i5 8th Gen Asus H310M & Max Green RGB
-10%
Price in Bangladesh
৳21,900
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen asus h310m & max green rgb in Bangladesh is ৳21,900 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen asus h310m & max green rgb at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 11%
৳24,500
৳ 21,900
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Asus H310M NVMe Supported Expensive Motherboard |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 256GB SSD NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In HD Graphics |
| Casing | Max Green RGB Gaming Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop computer arrives with an Intel Core i5 8th Generation processor that can generate up to 3.40 GHz frequency. The PC also includes Asus H310M NVMe motherboard, 16GB DDR-4 RAM, 256GB SSD NVMe hard disk, 4GB build-in HD graphics card, Max Green RGB gaming casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen Asus H310M & Max Green RGB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★