Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM / 256GB SSD
-3%
Price in Bangladesh
৳31,200
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8400 8th Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Asus H310M NVMe |
| Monitor | Dell 22" Full HD LED Borderless Monitor |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 4GB Built-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek Sound Port |
| Networking | 100/1000Mbps LAN Port / Ethernet |
| Keyboard | iMICE GK-480 4 in 1 Gaming Combo |
| Mouse | iMICE GK-480 4 in 1 Gaming Combo |
| Casing | Revenger RGB Beautiful lighting Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC is powered by an Intel Core i5-8400 8th Gen processor with a speed of 3.20 GHz, which delivers fast and efficient performance for any computing needs. It features an Asus H310M NVMe Main Board, an iMICE GK-480 4 in 1 Gaming Combo mouse, an iMICE GK-480 4 in 1 Gaming Combo keyboard, 8GB RAM, 256GB NVMe SSD, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★